Proč je sportovní gymnastika důležitá?

Gymnastika rozvíjí základní pohybové schopnosti dětí - sílu, vytrvalost, obratnost, rychlost, pocit jistoty a prostorovou  orientaci. Pomáhá vytvářet návyky správného držení těla.  
Gymnastika pomáhá rozvíjet koordinační schopnosti a má velký vliv na dokonalé ovládání pohybového aparátu.
Gymnastika je ideální pohybový základ pro všechny další druhy sportů. Pomáhá rozvíjet celoživotní zájem o pohyb, zlepšuje svalové dysbalance.
Gymnastika je estetický sport, vede děti ke kultivovanému tělesnému projevu.
Co děti potřebují na trénink?

Na trénink potřebují pohodlné a prodyšné oblečení. Pro děvčata je nejvhodnější gymnastický dres, kraťásky nebo leginy. Chlapcům stačí kraťásky a tričko.
Cvičky ani jiná obuv není pro trénink nutná, děti by měly přezůvky pouze na přejití ze šatny nebo cestu na toalety. 
Pokud mají delší vlásky, je nutný pevný účes (culík). Dítě s delšími rozpuštěnými vlasy nemůže bezpečně cvičit, proto dejte dětem na každý trénink náhradní gumičky a sponky. 
Důležité je pití, dětem stačí čistá voda, ovocný nebo bylinkový čaj, voda
s citrónem apod. Láhve s pitím si děti budou odkládat u vchodu do tělocvičny, bandasky by měly být podepsané nebo jinak označené.
Svačina je nutná pouze u déle trvajících tréninků, Nejvhodnější na svačinu je ovoce nebo zelenina (banán, jablko, paprika apod.), příp. celozrnné pečivo
(v přiměřeném množství). Zcela nevhodné je sladké pečivo (koblížky, croissanty, piškoty ...) a sladkosti.

Jak můžu svému dítěti pomoct?Proč nemají být rodiče na tréninku?

Přítomnost rodičů  během tréninku děti rozptyluje. Jsou nesoustředěné, mají tendenci odbíhat za rodiči,  hrozí nebezpečí úrazu. Přítomnost rodičů jim často brání v navazování kontaktů s ostatními dětmi, hůře se zapojují do kolektivu.
Pro rodiče budou mít družstva přípravky ukázkový trénink.